Słownik polsko-chiński • chińsko-polski TWARDA OPRAWA

39,90 zł
Brutto

Słownik polsko-chiński • chińsko-polski zawiera około 14000 haseł z zakresu słownictwa ogólnego, a także pewną ilość terminów specjalistycznych z różnych dziedzin takich jak: technika, medycyna, nauki przyrodnicze. W słowniku uwzględniono również pewien zasób słownictwa potocznego.

Słownik przeznaczony dla osób uczących się języka chińskiego na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym oraz dla osób zainteresowanych tematyką chińską i wyjeżdżających do Chin w celach turystycznych, zawodowych, biznesowych.

 
Słownik zawiera około 14000 haseł z zakresu słownictwa ogólnego, a także pewną ilość terminów specjalistycznych z różnych dziedzin. W słowniku uwzględniono również pewien zasób słownictwa potocznego.
 
Słownik składa się z dwóch części. W części pierwszej zawarto słownik polsko-chiński, a część druga to słownik chińsko-polski. W części polsko-chińskiej wyrażenia podano w porządku alfabetycznym zgodnie z alfabetem polskim, natomiast w części chińsko-polskiej hasła podano alfabetycznie zgodnie z zapisem fonetycznym w transkrypcji pinyin wyrażeń chińskich. 
 
Część słownikowa została poprzedzona krótkim wprowadzeniem omawiającym w zwięzły sposób najważniejsze cechy języka chińskiego.
 
 
Kup w księgarni:

Opis

Język
Chiński
Okładka
Twarda
Strony
512
Format
11 x 15 cm
ISBN
9788380760165

Zobacz także