SŁOWNIK POLSKO-CHIŃSKI • CHIŃSKO-POLSKI

39,90 zł
Brutto

Słownik przeznaczony dla osób uczących się języka chińskiego na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym oraz dla osób zainteresowanych tematyką chińską lub wyjeżdżających do Chin w celach turystycznych, zawodowych, biznesowych.

Zawiera około 14 000 haseł z zakresu słownictwa ogólnego, a także pewną ilość terminów specjalistycznych z różnych dziedzin. W słowniku uwzględniono również pewien zasób słownictwa potocznego. 

Słownik składa się z dwóch części. W części pierwszej zawarto słownik polsko-chiński, a część druga to słownik chińsko-polski. W części polsko-chińskiej wyrażenia podano w porządku alfabetycznym zgodnie z alfabetem polskim, natomiast w części chińsko-polskiej hasła podano alfabetycznie zgodnie z zapisem fonetycznym w transkrypcji pinyin wyrażeń chińskich. 

Część słownikowa została poprzedzona krótkim wprowadzeniem omawiającym w zwięzły sposób najważniejsze cechy języka chińskiego.

W końcowej części opracowania zamieszczono rozdział z często używanymi zwrotami. Dla wszystkich wyrażeń chińskich podano transkrypcję pinyin.

Opis

Język
Chiński
Strony
520
Format
10,5 x 14,5 cm
ISBN
9788366751095

Zobacz także