Słownik polsko-portugalski • portugalsko-polski czyli jak to powiedzieć po portugalsku TWARDA OPRAWA

48,30 zł
Brutto

Słownik przeznaczony dla osób uczących się języka portugalskiego na poziomie początkującym i średniozaawansowanym. Przy jego opracowaniu uwzględniono przede wszystkim zastosowanie praktyczne, dlatego będzie szczególnie pomocny podczas pobytu w Portugalii i innych krajach portugalskojęzycznych.

 
Zawiera hasła z zakresu słownictwa ogólnego przydatne w codziennej komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa związanego z turystyką, biznesem i pracą. Opracowanie uwzględnia również znaczny zasób terminów specjalistycznych z różnych dziedzin. Słownik zawiera liczne przykłady użycia słów, a wszystkie hasła portugalskie mają podaną transkrypcję. Słownik opracowano zgodnie z nowymi zasadami ortograficznymi.
 
W słowniku znajduje się również część teoretyczna omawiająca najważniejsze cechy języka portugalskiego. 
 
W pracach nad słownikiem brali udział doświadczeni lingwiści.
 
Tłumaczenia haseł – mgr Ana Isabel Wąs-Martins
 
Absolwentka filologii na Faculdade de Letras Uniwersytetu w Lizbonie. Wykładowca języka portugalskiego w Zakładzie Filologii Portugalskiej i Przekładoznawstwa Instytutu Filologii Romańskiej  Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczony tłumacz i lektor języka portugalskiego.
 
Redakcja naukowa – dr Monika Świda
 
Absolwentka filologii polskiej i portugalskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Filologii Portugalskiej i Przekładoznawstwa Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauczyciel i tłumacz języka portugalskiego.

Opis

Język
Portugalski
Okładka
Twarda
Strony
760
Format
11 x 15 cm

Zobacz także